Design hry

PRO KOHO

Hra je otevřená pro hráče nad 18 let.

Hra je vhodná i pro těhotné, jen prosím zvažte svou účast po překročení 36 týdne a při rizikovém těhotenství.

Hrad Lipnice nad Sázavou bohužel není bezbariérový a hráči během hry nachodí kolem 5 – 7 kilometrů denně po areálu hradu. Takže určitá fyzická způsobilost je nutná.

Jde o emočně nenáročnou zábavnou výpravu do středověku pro lidi s duší hráče.

Hra je přívětivá i pro prvohráče – lidi, kteří dosud neměli žádnou zkušenost s larpem. Podle zkušeností a preferencí hráče pak pomáháme s výběrem postavy. A samozřejmě všechno důležité si před hrou stačíme říct a předvést – jsou od toho předherní workshopy a předherní skriptované scénky.

O CO TU JDE

Krvavé časy jsou hodně o diplomacii, intrikách. Užijí si ji jak hráči milující imerzi, tak hráči, kteří si chtějí zahrát něco gamistického. Různé postavy mají  různou hru a každá bude mít vždy mix motivů a akcí. Hra jako taková ale není nijak tragická, vážná a imerzní. Hráče čekají konverzačky, intrikování, flirtování, kurtoazie, hádky, sliby, zrady, souboje. Intrik, diplomacie a romantiky tu může hráč zažít hodně. Některé postavy budou mít docela hodně romantiky už z podstaty příběhu, jiné nikoli. Není v tom velký rozdíl mezi mužskými a ženskými postavami, jsme v době a na sociální úrovni, kdy královny a dámy vstupovaly do dění velkého světa stejně aktivně jako muži. Proběhne tu pár významných událostí doprvázených středověkou panskou hostinou, několik zpívaných bohoslužeb, koneckonců, jednou z postav je Guillaume de Machaut.

MÍRA SKRIPTU

Krvavé časy jsou hrou skriptovanou, ale velmi otevřenou v rozhodování postav. Z trojice her Albigenští – Akkon – Krvavé časy jsou Krvavé časy nejsvobodnější a s největším podílem sandboxu. Je tu také nejvíc postav, které mají pole pro velké romantické linky, nejvíc tance a hudby, z té trojice her je nejveselejší a nejhravější.

Budou možné různé alternativní průběhy historie, kterou je hra inspirovaná. Krvavé časy jsou otevřenou hrou s mnoha alternativami. Hra sice začne stejně a bude mít stejný rámec a hlavní události, ale ty dopadnou skoro jistě při každém běhu jinak, a konec a pointa hry budou pokaždé asi hodně odlišné.

ROZLOŽENÍ HERNÍCH TÉMAT

Jednotlivé postavy budou mít následující koktejl namíchaný samozřejmě pokaždé trochu jinak, ale kdybychom chtěli nějak generalizovat a charakterizovat celou hru, bylo by to asi takto:

Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní „hraní si“, užívání si situace.  S několika výjimkami na samotném začátku mají hráči volnost, jak se budou rozhodovat, jak se jejich postava na sněmu zachová. Prostě se přeneseme do středověkého Norimberku a budeme řešit pár světodějných událostí. Hráči budou mít velkou volnost ve způsobu, jak s výhybkami historie naloží, a velmi pravděpodobně pokaždé vemou kola dějin úplně jiný směr.

Během hry proběhne 5 zpívaných bohoslužeb. Zpívání i chování ve středověkém kostele (stejně jako další dovednosti) nacvičujeme během čtvrtečního a pátečního workshopu.

Design dokument

Interregnum Dokumenty ke stažení

Kompletní design dokument je ke stažení zde:

http://cestycasem.cz/doc/design-dokument-interregnum-krvavecasy.pdf 

 

Čtení o historii, která hře předcházela a trochu Tě naladí na atmosféru říšského sněmu:

Rodokmen, kde se najde docela velká část postav. Ti, kdo se tu nenajdou, dostanou k postavě  menší rodokmen vlastní rodiny.
Dvojice map. Nebudeme nad nimi hrát, ale pomůžou Ti v představivosti, kdo je kdo a o čem se jedná: