O nás

Time traveling team

Time traveling team

Gabriela BenešováGabriela Benešová

Gabriela vystudovala violoncello na pražské konzervatoři, interpretační praxi barokní hudby a muzikologie na Masarykově univerzitě a postupně několik mistrovských kurzů v barokním violu a viole da gamba. Několik let strávila v mezinárodní profesionální kariéře s Rainbow Quartet, několika orchestry a sólovými koncerty. Potom chvíli učila hudbu a umění na několika školách. Nakonec se dostala do oblasti podnikání, kde pracuje až do těchto dnů.

Napsala několik příběhů a poté knihu Vizitka. Má ráda mystiku, osobní rozvoj, hudbu a příběhy. Společně s Tomášem Houškou pořádají kurzy instruktážní interpretace středověké hudby a zejména zpěvu.

 

Tomáš HouškaTomáš Houška

Tomáš je hudebník, scenárista a filmový režisér. Vystudoval pedagogiku a psychologii, studoval hru na kytaru a středověký zpěv. Nějakou dobu se věnoval profesionální hudební kariéře v několika kapelách. Zúčastnil se několika  kurzů zaměřených na interpretaci středověkého zpěvu, zejména liturgického zpěvu. Je spoluzakladatelem střední školy Mensa gymnázium, kde v prvních letech také působil jako ředitel a učitel předmětu integrovaného historicko-geografického a společenskovědního předmětu. Poté se stal ředitelem a učitelem dějepisu na Lauderově škole v Praze. Pracoval jako školní psycholog, učil pedagogiku, psychologii a diplomatický protokol a pracoval také jako úředník ministerstva školství, školitel a byl průvodcem po katarských hradech v podhůří Pyrenejí …

Napsal asi dvacet knížek, je mezi nimi i historický román Králův Havran z převelice temného období gótských válek a historická detektivka Zlatý křížek nebo Graffiti rules, mystická lehce postapo Liber vitae nebo historické drama Forget-Me-Not (v češtině vyšlo jako Poslední velikonoce). Podle Graffiti rules později psal scénář filmu Gympl, sám zatím natočil filmy Labyrint a Maturita.

 

Renata BartončíkováRenata Bartončíková

Renata, ač vystudovanla právo České republice a ve Velké Británii, ocitla se světě historie, obchodu a projektového managementu. Po praxi v advokátních kancelářích skončila ve světě 13. a 14. století. Věnuje se living history nejen v Cesty časem, ale spolupracuje s řadou jiných projektů jako jsou například Hradecký dvůr královny Alžběty Richenzy a Družina urozeného pána Hynka Krušiny z Lichtenburka. Absolvovala hru na klavír, zpěv a příčnou flétnu. Ve středověku hraje na dechy a učí se na harfu. Jejím největším snem je vystudovat historii na Harvardu

Společně s dalšími spoluorgy a spoluautory, cizími postavami a dalšími pomocníky pro vás připravujeme hry, které najdete na webu Cesty časem.