Informace pro hráče

Praktické informace

Podrobné info o struktuře cen a slev najdete v odkazu Platby.

Termín

24. – 25. března 2023 Lipnice

+ přidali jsme pět „krátkých“ postav jako řešení pro hráče, kteří nemohou přijet dřív než v pátek odpoledne)

Vše potřebné lze stahnout zde:

Interregnum Dokumenty ke stažení

Kompletní design dokument je ke stažení zde:

http://cestycasem.cz/doc/design-dokument-interregnum-krvavecasy.pdf 

 

Čtení o historii, která hře předcházela a trochu Tě naladí na atmosféru říšského sněmu:

Rodokmen, kde se najde docela velká část postav. Ti, kdo se tu nenajdou, dostanou k postavě  menší rodokmen vlastní rodiny.
Dvojice map. Nebudeme nad nimi hrát, ale pomůžou Ti v představivosti, kdo je kdo a o čem se jedná:
Tablo nanečisto. Na čisto bude jakmile nám pošlete fotky:

Praktické info lze přečíst také zde

Vytiskněte si postavu a jestli chcete i něco z tohoto dokumentu (nebo dalších dokumentů, které jsme vám nasdíleli), vezměte si ji s sebou. Nebudeme schopni toto zařídit na místě.

Máte-li zdravotní potíže nebo potřebujete-li brát léky a máte dojem, že byste na ně mohli během hry zapomenout, dejte vědět, třeba si vzpomeneme my.

KDE, KDY, PRO KOHO

Na hradě Lipnici na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Autem se dostanete až na nádvoří, kde se vyložíte, parkovat se dá před branou nebo pod hradem.

Jelikož se na hře bude podávat v mírné míře alkohol, je hra přístupná pouze pro hráče nad 18 let.
Hrad Lipnice nad Sázavou bohužel není bezbariérový a během hry hráči v areálu hradu nachodí přibližně 10km denně. Takže určitá fyzická způsobilost je nutná.
Hra je vhodná pro těhotné, jen prosím zvažte svou účast po 36. týdnu a při rizikovém těhotenství.

TEPELNÝ KOMFORT

Na hradě se není kde ohřát. Jediná dobře vytopená místnost je ta, kde se spí. Budeme hrad temperovat plynovými topeními, ale je to obrovská budova a na běžnou pokojovou teplotu se nedostaneme.

Teplých vrstev pod kostým si vezměte několik. Funkční prádlo, dva svetry, péřovou vestu, šálu, ledvinový pás, kožené nebo pletené rukavice, dvoje tlusté ponožky, dámám se pod plachetky vejde i hladká čepice. A věřte, že během hraní všechny tyto vrstvy oceníte. Kostýmy jsou objemově trochu naddimenzované.

Bude-li vám během hry zima, nejdřív si přidejte teplou vrstvu pod kostým, teprve když to nebude stačit, jděte za námi pro další vrstvu kostýmu.

V CENĚ HRY JE JÍDLO A PITÍ

Vemte si s sebou nádoby na pití, misku na jídlo (většina jídel je polévkového typu), lžíci, vidličku, nůž. Samozřejmě raději kovové nebo dřevěné než plastové a budou-li vypadat dobově aspoň podle vašeho mínění, bude to hezký bonus.

Začínáme ve čtvrtek lehkou večeří, v pátek a sobotu bude snídaně a dvě teplá jídla, a končíme snídaní v neděli. Budeme se snažit myslet na vaše specifické potřeby –, vegetariány, celiatiky, alergiky a lidi s mléčnou intolerancí. Nejsme schopni zajistit jídlo veganům.

Jste-li zvyklí na pět jídel denně, vezměte si dle vlastního uvážení nějakou svačinu s sebou. I když po minulých uvedeních jsme pořídili víc chleba se sádlem/tvarohem ke svačinám, radši buďte soběstační.

SPANÍ

Na spaní pro vás máme připravená provizorní lůžka: desky z měkké mechovky (Mirelon). Je to podobný materiál jako karimatka, je 3 cm silná a velká 50 x 200cm, (takže trošku větší a o hodně teplejší, měkčí a pohodlnější než karimatka).

V prvním patře spí jen lidé, kteří mají vlastní dobové vybavení. Všichni ostatní spí ve vytopené místnosti ve druhém patře. Doporučujeme vzít si špunty do uší.
Na posledním běhu bylo lidem, co spali ve společné vytopené místnosti, skoro horko. Vemte si ale na spaní stejně raději spacáky do zimy, vlněné deky, ovčí houně, elektrické dečky, tlusté ponožky. Zimomřivější z vás ale stejně určitě ocení spacák i deku a ovčí houně a všechno další. Přeci jen, je to kamenné stavení.
Můžete si vzít i vlastní středověký nábytek, i  cokoli dalšího dobového – hra bude hezčí.

HYGIENA

Na hradě jsou v přízemí dva a dva splachovací záchody a jedno a jedno umyvadlo s tekoucí (studenou) vodou.

VIZUÁL HRY

Chceme vám zprostředkovat co nejautentičtější pocit ze středověku, k čemuž slouží prostředí hradu, dobová kuchyně, hudba a hlavně kostýmy. Přesto jsme se rozhodli, že brýle a boty nebudeme řešit. Boty si prosím ale vezměte alespoň kožené a teplé, klidně dvoje. Ne tenisky. Kanady, pohorky, kozačky, moderní zimní boty, sněhule ano.

Pro pány, prosím vemte si s sebou ideálně jednobarevné tepláky a pod ně ještě teplé jégrovo prádlo nebo moiru. Má-li vaše postava dostat krátkou suknici, tepláky se dají nejsnáz ovinout ovinkami.

Pokud máte vlastní kostým, vyfoťte ho a pošlete prosím ke schválení. Minimum pro naše vizuální podmínky je: žádné viditelné šněrování, šaty nepřestřižené v pase, ne příliš vypasované tuniky. Materiál ideálně vlna.
Nebo si můžete odkoupit kostým z našeho fundusu a před hrou nahlásit míry. Necháme vám ho ušít na míru, ale nejdřív projde oběma hrami (Albigenskými a pak Krvavými Časy), pak si ho teprve můžete nechat. Aktuální ceny vám rádi řekneme po mailu.
Pokud si chcete ušít vlastní kostým, nejlépe po poradě s Lucrézií: https://www.facebook.com/svadlenalucrezie/

Inspirace ke kostýmům: Ke stažení tu najdete střihy a schémata. Inspirovat se můžete ve fotkách z minulých běhů anebo ve FB galerii Oblečení, kam jsme dali různé dobové ilustrace, obrazy, sochy a obecně obrázky, které vám mohou pomoci. Existuje řada knížek o historii odívání, v knihovnách určitě dostihnete třeba Dějiny Odívání – Středověk od Ludmily Kybalové.

Pro Albigenské a Krvavé časy lze použít stejné kostýmy!

DOPLŇKY

Tašky a taštičky pro vás máme, máte-li ale vlastní dobově použitelné, vezměte si je s sebou.

ZBRANĚ A ZBROJ

Na našich hrách používáme výhradně měkčené larpové zbraně a pokud má být vaše postava ozbrojena, budeme pro vás mít její výzbroj. (Všechny zbraně, se kterými budete hrát, si můžete i koupit). Budete-li si chtít vzít svou měkčenou zbraň odpovídající postavě a době, můžete, ale není to potřeba.

Žádné kovové zbraně na hře neakceptujeme, děkujeme za pochopení.

Pokud jde o zbroj, kroužkovky, helmy atd., něco míváme, ale nespoléhejte na nás. Jednak naše hry nejsou bojové a žádná z postav nemusí být ve zbroji. Pokud byste měli postavu, u které byste sami chtěli hrát ve zbroji (ideálně v prošívce) nebo v její části a bude to dávat smysl (v Albigenských dávají smysl vojáci nebo templáři), bude skvělé, když si přivezete vlastní nebo si ji od někoho půjčíte před hrou.

TABÁK

Hra je nekuřácká. Ale protože víme, že někteří by s tím mohli mít zásadní problém, ve hře bude jedno místo – KONÍRNA – kde bude kouření a další drobné vypadnutí z role povolené.

ČASOVÝ ROZVRH HRY

Čtvrtek

Příjezd hráčů kdykoli od 19:00 do 24:00.

Budete-li nám chtít pomoct s přípravou (úklid expozice, nošení stolů a lavic, třídění oblečení), budeme rádi. A samozřejmě budeme vydávat kostýmy, rekvizity, budete si zabydlovat hrad.

Večer cca od 20:00-23:00 bude čas na aranžované fotky a krátké skriptované video skeče. Bude čas a prostor si je nasvítit,  udělat varianty, vzít i protipohledu atd. – což ve hře nikdy nejde. Je to nepovinné, ale kdo přijede ve čtvrtek, bude mít krásné záběry.

20:00 lehká večeře (polévka, chleba)

Dobrovolný večerní program: zpívání v kapli, taneční seminář, šerm, a seminář hlavně pro prvohráče – o tom, jak si hru nejlíp užít, základní mechaniky (ty sice ještě zopakujeme, ale v pátek už jen velmi krátce), co dělat v různých situacích.

A souběžně předávání kostýmů (maximálně do 22:00, další až v pátek ráno), pokec, spánek.

Pátek

V 8:00 musí být všichni na hradě ubytovaní a v 9:00 v kostýmech. Klidně přijeďte až ráno, ale v 9:00 musíte být hotoví na předherní aktivity.

8:00 – 9:00 snídaně
9:00 začátek předherních seminářů – úvod do postavy
12:30 oběd
12:30 – 14:30 předherní scény
14:30 – 15:00 rituální průchod do hry
15:00 hra
01:00 spánek (po 01:00 vyhlašujeme noční klid, ale nevypadáváme z rolí)

Sobota

9:00 – 10:00 snídaně
cca 20:00 rituální odchod ze hry, konec
20:00 Debrífing, slavnostní poherní večeře, párty!
Na hře bude funkční hospoda, kde můžete zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje. Prosím mějte hotovost, neumíme přijímat platební karty.

Neděle

9:00 snídaně, úklid, odjezd
Velmi oceníme vaši pomoc s úklidem hradu, tříděním kostýmů a balením. Předem děkujeme za pomoc!

Následující stránku s inspiracemi pro hru si vytiskněte a vemte s sebou:

Je na ní inspirace, co lze během hry dělat. Zvlášť prvohráči nebo nezkušení hráči – nechte si následující inspirace při sobě ať můžete kouknout.

Inspirace – Když zrovna vaše postava nemá nic konkrétního na práci

Stane se to víceméně každé postavě. Hluché místo, něco máte rozehráno, ale čeká se na… něco nebo někoho. Co teď? Především – hra je od toho, abyste si ji užili, není to jen hon za splněním cílů, které má vaše postava napsané. Zkuste žít, dělat to, co by dělala vaše postava.

 • Odpočiňte si a dejte si něco k pití.
 • Přečtěte si znovu postavu nebo jiné herní materiály.
 • Přečtěte si znovu váš deníček / citát z bible. Zamyslete se nad tím, kterým směrem vede vaši postavu a co pro ni znamená.
 • Zajděte si do hospody zahrát nějakou společenskou hru nebo si jen tak dát něco k pití a dát se herně do řeči s lidmi, co tam jsou. Témata ke klábosení a disputaci jsou níže. Ale můžete se bavit o čemkoli, co se zrovna stalo, děje nebo se bude dít. Jak je nevěsta/ženich pěkná/ý holka/kluk, kdo s kým to zrovna peče, kdo a jak vám zrovna nezaplatil nebo vás vytáčí. Vyprávějte si příběhy.
 • Běžte se seznámit s někým, s kým se ve hře normálně nemáte důvod bavit. Nemáte s ním linku, ale to neznamená, že si nemůžete herně pokecat.
 • Běžte si popovídat s knězem nebo s jinou duchovní osobou, které důvěřujete.
 • Projděte se po hradě. Je tu pár pěkných míst, které vaše postava zrovna nemusí potřebovat herně navštívit, ale stojí za vidění.
 • Zajděte k obchodníkům koupit si nějakou drobnost a prohodit pár slov. Máte tu herní doktory, běžte s nimi pokecat o vašich bolístkách, s astrologem o své budoucnosti…
 • Běžte si promluvit s kuchaři a pochvalte je. Třeba dostanete ochutnat z dalšího chodu (nebo vás nechají nakrájet cibuli).
 • Napište si dosavadní zážitky, vyžádejte si papír a tužku.
 • Většinu hry bude kostel otevřený, když budete mít potřebu tam zajít a pomodlit se, zazpívat si, užít si atmosféru, udělejte to.
 • Dojděte se podívat do kláštera na poklady, knihy, počtěte si v Bibli. Pár výtisků bude k dispozici během celé hry.
 • V obou hrách je postava, která píše kroniku a má její velkou část napsanou! A ráda vám dá nahlédnout či s vámi poklábosí o tom, co v kronice je. Je to skvělá studnice informací a drbů, které vám můžou přinést něco nového do hry!
 • Další možnost je zajít za orgy zeptat se, co máte dělat. I tohle může vyjít, protože se může stát, že se někde něco zaseklo, někdo na něco zapomněl a budeme rádi, když to budeme vědět a nějak tu akci popostrčíme. Pokud ve vaší hře něco nefunguje a vy si hru neužíváte, máte pocit, že vás nějaká jiná postava vyzevlila a nehrála linku s vámi, že se něco nepovedlo atd, přijďte za orgy. Něco s tím uděláme.

A ještě něco pro zopakování:

 • Všechna herní tajemství dřív či pozděj prasknou a vznikne z toho vám i dalším postavám nějaká pěkná hra, nesnažte se je provždy ututlat odnést do herního hrobu.
 • Zákazy a příkazy jsou od toho, aby se porušovaly. Zakazující a přikazující kolem toho pak může dělat virvál, ale i ten je součást hry. Jděte do toho!
 • Když se vaše postava ocitne v situaci, kdy může buď taktně mlčet a najít smírný kompromis, nebo ztropit výstup a vyvolat konflikt, ztropte výstup. Ve hře jsou zábavné konflikty, ne tiché ustupování.
 • Když budete příliš konsensuální (v životě fajn), tak budete ubírat hru nejenom sobě, ale skoro jistě i dalším postavám. Nebuďte. Buďte netrpěliví, sobečtí, konfliktní, dramatičtí, emotivní… udělá to pěknou hru vám i okolí. Užijte si své vášně, touhy, skryté komnaty osobnosti.
 • Pro hráče hodně vzdělané v historii – je to hra. Porušujeme některá společnská tabu, nedodržujeme některé zákony a zvyklosti. A to proto, aby to byla zábavné.

PŘÍJEZD

Bude čas na aranžované fotky a krátké skriptované video skeče. Bude čas a prostor si je nasvítit,  udělat varianty, vzít i protipohledu atd. – což ve hře nikdy nejde (tohle je novinka). Je to nepovinné, ale kdo přijede ve čtvrtek, bude mít krásné záběry.

Kolem 20:00 se bude k dispozici lehká večeře (polévka).

Od 20:00 bude začínat dobrovolný program pro ty, co přijedou do té doby: nácvik zpívaných bohoslužeb. Zopakujeme ho i v pátek ráno se všemi, ale kdo přijede dřív, bude mít výhodu. Bude-li zájem, můžeme udělat čtvrteční seminář pro prvohráče.

Když přijedete ještě dřív (můžete přijet kdykoli během čtvrtku po 19:00), určitě nic nezkazíte, můžete nám pomoct se stěhováním těžkých předmětů po hradě, instalací rekvizit, seznámíte se s prostředím apod.

Do hradu se dá autem vjet, vyložit věci, pak zaparkovat pod hradem. Z hradeb je na parkoviště vidět.

Vaše první kroky na Lipnici nechť míří do Hlavního sálu v 1. patře, kde se zaregistrujete, podepíšete papír, že jste četli bezpečnostní pokyny. Pakliže potřebujete, dostanete kostým a pak se přestěhujete do své “komnaty”. Budete-li se pak chtít zabydlovat, socializovat nebo nám pomoct s přípravou, necháváme na vás.

ODJEZD a ÚKLID

Hra bude končit v sobotu večer. Bude následovat krátký debrífing a pak párty. Počítáme s tím, že odjíždět budete v průběhu neděle. Když se budete moci trošku zdržet a pomoci nám s úklidem po hře, budeme vděční. Umíme vám za to dát i slevu na hru (novinka)!!!

TABÁK

Tabák v době hry ještě Evropa neznala, dokonce ani ve vodních dýmkách. Hra je nekuřácká. Ale protože víme, že někteří by s tím mohli mít zásadní problém, ve hře bude jedno místo – KONÍRNA – kde bude kouření a další drobné vypadnutí z role povolené. To bude taková kapsa 21. století ve století třináctém. Můžete si tu uvařit kafe nebo čaj. Prosíme vás, abyste toto místo využívali skutečně jen tak, jak bude pro vás nezbytné a nejrůznější zvyky a znalosti ze současnosti nevynášeli mimo toto místo do hry.

KÁVA

Kupodivu už byla známá (od Arabů), jen nebyla moc rozšířená. Ale kuchař bude připravený na to, že si o ní řeknete i v rámci hry.

DOSTANETE NAJÍST A NAPÍT

Počítejte s tím, že začínáme ve čtvrtek lehkou večeří, v pátek a sobotu bude snídaně a dvě teplá jídla, a končíme snídaní v neděli. Budeme se snažit myslet na vaše specifické potřeby – bezlepková dieta, mléčná intolerance a tak dál.

Budete-li mít nějaké speciální potřeby (např. zdravotní), dejte nám prosím, předem vědět. Jste-li zvyklí na pět jídel denně, vezměte si dle vlastního uvážení nějakou sváču s sebou. I když po minulých uvedeních jsme pořídili víc chleba se škvarkama ke svačinám, radši buďte soběstační.

Vemte si s sebou nádoby na pití, misku na jídlo, lžíci, vidličku, nůž. Samozřejmě raději kovové nebo dřevěné než plastové a budou-li vypadat dobově aspoň podle vašeho mínění, bude to hezký bonus.

SPANÍ

Hrát a bydlet budeme na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Bude tam ZIMA! Ke spaní pro vás budeme mít připravená provizorní lůžka: desky z měkké mechovky (Mirelon). Je to podobný materiál jako třeba karimatka, jen je 3 cm silná a velká 50 x 200cm, (takže trošku větší a o hodně teplejší, měkčí a pohodlnější než karimatka). Bude to tedy celkem měkké, pohodlné, přiměřeně situaci a současně docela dobře izolované teplotně odspodu. Budete v suchu v některé hradní síni a budeme se snažit udělat vám tam (trochu) teplo, nakolik bude možné.

Proti prvním běhům Albigenských se spí jen v horním patře (hlavně proto, že tam není prach) a zkusíme lépe místnosti vytopit – tentokrát plynem, nebude to vyhazovat pojistky mobilním operátorům a hlavně, bude to opravdu topit. Zima nebude tak hrozná, ale zima tam prostě bude.

Vemte si ale i pod kostýmy ledviňáky, na spaní spacáky do zimy, vlněné deky, ovce, elektrické dečky, tlusté ponožky a klidně dvoje moderní poctivé boty. Pro hnidopichy upozorňujeme, že to není na spacák nebo deku, ale raději spacák i deku a ovce a všechno další. Je to hrad. Studenej.

Můžete si vzít i vlastní středověký nábytek, i  cokoli dalšího dobového – hra bude hezčí.

HYGIENA

Samozřejmě tam jsou hezké záchody hodné 21. století a tekoucí (studená) voda. Takže počítat s tím, že úplný luxus to nebude, ale základní hygienu tam zvládnete. Pokusíme se zajistit teplou vodu aspoň na mytí nádobí (z ohřívacího barelu).

KOSTÝM

Pokud nemáte předem s orgy domluvený vlastní, kostýmy vám půjčíme. Počítáme s tím.

Ještě jednou upozorňujeme, brýle a boty neřešíme

. Boty si prosím ale vezměte alespoň kožené

a teplé, tenisky fakt neokecáte, to nenosil ani Fridrich Sličný. Teplých vrstev pod kostým si vezměte kolik unesete. Klidně péřovou vestu, šálu, kostýmy jsou objemově trochu naddimenzované. Pro pány, prosím vemte si s sebou ideálně jednobarevné tepláky

a klidně pod ně ještě teplé jégrovo prádlo nebo moiru. Má-li vaše postava dostat krátkou suknici, tepláky se dají nejsnáz ovinout ovinkami. Kostýmy vydáváme nejradši ve čtvrtek do 22:00.

Pokud si vlastní chcete pořídit –  tady je nějaká inspirace ke kostýmům: Ke stažení nějaké střihy a schémata. Inspirovat se můžete ve fotkách z minulých běhů anebo ve FB galerii Oblečení, kam jsme dali různé dobové ilustrace, obrazy, sochy a obecně obrázky, které vám mohou pomoci. Existuje řada knížek o historii odívání, v knihovnách určitě dostihnete třeba Dějiny Odívání – Středověk od Ludmily Kybalové.

K naší době (cca 2. půlka 13. století, s mírnou tolerancí přelom 13./14. stol. je tam asi 25-30 stránek.

Pro Albigenské a Krvavé časy lze použít stejné kostýmy!

A ještě k tomu si ho u nás můžete nechat ušít na míru a mít pak ze hry vlastní na všechny další středověké hry odpovídající době – anebo různé fantazárny.

Zbraně

Na našich hrách používáme výhradně měkčené larpové zbraně a pokud má být vaše postava ozbrojena, budeme pro vás mít její výzbroj. (Všechny zbraně, se kterými budete hrát, si můžete i koupit). Budete-li chtít vzít si svojí měkčenou zbraň (meč, dýka…) odpovídající postavě a době, můžete, ale není to potřeba. Všechno, co potřeba bude, pro vás budeme mít.

A stejně jako s kostýmy – budete-li chtít, zbraň si u nás můžete i koupit.

Pokud jde o zbroj, kroužkovky, helmy atd., něco míváme, ale – jednak naše hry nejsou primárně bojové a žádná z postav nemusí být ve zbroji, a nespoléhejte na nás. Pokud byste měli postavu, u které byste sami fakt chtěli hrát ve zbroji nebo její části a dávalo to smysl, vemte si svojí.

Suvenýry a další věci v eshopu

Na http://larp-sword.com najdete různé dárkové předměty spojené se hrou. Třeba trička, šátky, něco na sebe, nějaké šperky s motivem hry, naše knížky které tu a tam s larpem souvisí apod. Trička se nám povedly zařídit pěkná, s hezkou výšivkou, ne potiskem. Můžete ho mít i v jiné barvě než černé, stačí když nám předem napíšete, že ho chcete, velikost a barvu

a necháme vám ho vyšít (cena je u všech triček stejná bez ohledu na barvu a velikost).

Postupně se jejich nabídka rozšíří a budete si je moci všechny prohlédnout, objednat a některé případně i koupit přímo na místě před hrou nebo po hře. Jen se může stát, že na místě nebudeme mít všechny hned k mání v dostatečném množství.

Jedna z těchto libůstek by se vám mohla líbit přímo při hře: Kožené desky se sešitem. Jsou k dispozici ve dvou velikostech A6 a A5 v ceně 600,- a 800,-

Ten kříž je znak Languedoku a je typický pro kraj, ve kterém se hra odehrává. Do desek po reinkarnaci do 21. stol. můžete vložit diáře, zápisníky apod.

Můžete je ale využít přímo pro hru a nosit v ní dokumenty ke hře. Text týkající se vaší postavy, informace potřebné pro hru, nějaké svaté texty, průvodce a rady do jednotlivých dějství atd. (Samozřejmě to není podmínka, můžete je také mít jen v obyčejné papírově podobě, ale třeba se vám zalíbí.)

Jak se liší kategorie hlavní a vedlejší postava?

Hru jsme se snažili napsat tak, že každá postava je ze svého pohledu hlavní postavou svého příběhu. Neplatí tu, že by někdo dělal „křoví“. Herní materiály skriptovaných a neskriptovaných postav se na první pohled moc neliší. Rozdíl je v tom, že hlavní postavy mají v průběhu hry řadu interakcí, kterým občas pomáháme přes cizí postavy a po očku sledujeme, jestli si ve hře užijí všechno, co jsme jim vymysleli. Neskriptované nebo „vedlejší“ postavy se o to musí postarat samy.

Hlavní postava je role, kterou máme připravenou, skriptovanou a když to řekneme hodně zjednodušeně, postaráme se jí o zábavu. Tedy o dostatek akcí, promyšlené vztahy s jinými postavami a tak dál.

Vedlejší postava je primárně pro ty, kdo máte pocit, že byste nedokázali zaplatit plnou cenu. Vedlejší postava ale neznamená, že to bude méně zábavy, že si hru neužije. Ale bude si ji muset z části zařídit sama. Ocitne se v městečku Quillan, bude mít nějaké jméno a zařazení ve společnosti. Vedlejší postavy jsou vždy NEšlechtické a je to službnictvo, případně zbrojní šlechticů a šlechtičen. Takže kromě vlastní hry budou mít za úkol starat se o své panstvo, včetně obsluhy při jídle a supportu po jídle). Ostatní hráči nepoznají, kdo je „hlavní“ a kdo „vedlejší“ postava, jsou to všechno prostě obyvatelé Quillanu, nebo cizinci, kteří se tu shodou okolností ocitli. Rozdíl je v tom, že organizátoři se nebudou dál starat o to, jaký příběh si tu vedlejší postava prožije. Náš příběh je o hlavních postavách. Vy si můžete vytvořit souběžně svůj vlastní a pomáhat přitom těm „hlavním“ postavám.

Cizí postava pro ty, kteří se v larpu vůbec neorientují, je hráč, který si během hry zahraje i několik různých rolí, podle toho, jak organizátoři potřebují. Je to pomocník organizátorů, pomáhá postavám zažít příběh, občas zprostředkovává kontakt s okolním světem, nosí zprávy, vyřizuje vzkazy atd. – pomáhá posuovat hru dopředu. Cizí postava si hru může užít také, ale je to jiný druh hraní než hlavní nebo vedlejší postavy.

Přihláška